KADRA ŻŁOBKA

Odkąd pamiętam, nawet jako mała dziewczynka, chciałam być nauczycielką. Dlatego, żeby spełnić swoje marzenia studiowałam pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą. Skończyłam Kolegium Nauczycielskie w Bytomiu z tytułem licencjata. Od lat młodzieńczych swój wolny czas poświęcałam dzieciom. Najpierw, jako kilkunastoletnia dziewczyna opiekowałam się Maluchami w rodzinie, później byłam wolontariuszem w świetlicy, nianią i wychowawcą na koloniach. Przede mną największe wyzwanie życia – praca w żłobku z najmłodszymi. Jestem pewna, że to zajęcie będzie bardzo satysfakcjonujące, ponieważ obok literatury, dobrego kina i dobrej kuchni, opieka nad dziećmi to moje hobby.

Wychowawca- opiekun w żłobku. Z wykształcenia jestem dyplomowaną opiekunką dziecięcą. Skończyłam Policealną Szkołę o Specjalności Opiekun Dziecięcy. Mam kwalifikacje do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu jakim jest opieka nad dziećmi w najwcześniejszym okresie ich życia. W opiece nad dziećmi najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz równowaga między czasem poświęconym na zabawę i odpoczynek. Prywatnie jestem mamą 7-letniego chłopca, Praca z dziećmi daje mi poczucie spełnienia i mnóstwo satysfakcji.

Edyta Ciscoń wychowawca - opiekun w żłobku. Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. Jednak po zakończeniu edukacji w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Katowicach o kierunku pedagogika społeczno-opiekuńcza nie udało mi się podjąć pracy w zawodzie. By wrócić do pracy w zawodzie musiało upłynąć trochę czasu. W między czasie udało mi się założyć rodzinę i dzięki mojej córeczce przekonałam się, że praca z dziećmi to jest droga którą chce teraz dążyć. Choć pracę zaczęłam dopiero 1 września 2016 w Klubie Malucha, będąc wychowawcą grupy przez rok myślę, że udało mi się nabrać sporo doświadczenie i nauczyć się nowych rzeczy, to pozwala mi w tej chwili wypełnić swoje obowiązki na tyle dobrze, że ja, rodzice oraz co najważniejsze dzieci są zadowolone.

Ukończyłam Policealne Studium Medyczne o kierunku Terapeuta Zajęciowy. Od trzech lat pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym. Praca z maluchami jest dla mnie ogromną przyjemnością. Wiąże z tym moją dalszą karierę zawodową. prywatnie jestem mamą dwóch córek w wieku 10 i 15 lat. W pracy najważniejsza jest dla mnie dobra zabawa i zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa.

Od 1993 roku pracowałam jako pielęgniarka, opiekowałam się chorymi dziećmi oraz niepełnosprawnymi dorosłymi. Poszerzając swoje kwalifikacje ukończyłam studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej im.J. Korczaka w Katowicach o profilu Terapia Pedagogiczna. Moje zainteresowania krążą wokół pomocy i terapii najmłodszych z zaburzeniami rozwojowymi, dlatego ukończyłam również podyplomowe studia z zakresu Oligofrenopedagogiki oraz Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Aktualnie specjalizuję się w pracy z dziećmi z autyzmem podnosząc swoje kwalifikacje o uczestnictwo w stażach i kursach związanych z terapią behawioralną.