Orteza Fixform

Orteza Fixform

Działanie ortezy FIXFORM polega na stymulacji czucia głębokiego (propriocepcji) poprzez odpowiednie upięcie kombinezonu FIXFORM i uzyskanie dzięki temu prawidłowego naprężenia i napięcia stawów i mięśni.

Orteza FIXFORM w formie kombinezonu jest narzędziem, który oddziałuje holistycznie na cały organizm pacjenta poprzez stymulację
czucia głębokiego. Kombinezon pomaga w osiąganiu zdecydowanie lepszych efektów terapeutycznych, a także znacząco wpływa na skrócenie procesu powrotu do zdrowia i sprawności pacjentów neurologicznych, ortopedycznych jak i tych z zespołami genetycznymi.

Orteza FIXFORM ma zastosowanie w traumach pourazowych, wylewach, udarach mózgu, uszkodzeniach mózgu, ataksji, atetozie, spastyczności mięśni, obniżeniach napięcia mięśniowego, dystonii, uszkodzeniach i stanach pooperacyjnych narządu ruchu.

W przypadku najmłodszych pacjentów orteza FIXFORM rewolucjonizuje pracę fizjoterapeutów i terapeutów SI w terapii zaburzeń ruchowych i motorycznych. Ułatwia ona pacjentowi kontrolę nad nieprawidłową praksją i sprawnością czynnościową kończyn i całego ciała, co efektywnie wpływa na proces usprawniania zaburzonych funkcji, ich sprawność funkcjonalną i samodzielność.