DZIAŁALNOŚĆ LINGWISTYCZNA EJBISI

Nauka języków w EJBISI:

Dzieci uwielbiają bawić się słowami i dźwiękami, mają niezwykły słuch językowy, gdyż obie półkule mózgowe w dzieciństwie odpowiadają za funkcje językowe. Później, powyżej 7-10 roku życia następuje specjalizacja półkul mózgowych i może okazać się, że… języki obce czy inne praktyczne czynności idą nam jak po grudzie. Dlatego naukę języków należy zacząć od najmłodszych lat – tak, jak się to dzieje z językiem ojczystym- w sposób naturalny, w stałym kontakcie i utrwaleniu, w codzienności połączonej z zabawą.

Faktem jest, że dzieci bilingwalne rozwijają się szybciej, są inteligentniejsze, bardziej komunikatywne i otwarte. Łatwiej zdobywają świat, mają większe Grono Znajomych i Przyjaciół, co znacząco determinuje ich sukces w przyszłości.

Jak uczymy języków w EJBISI?

Naturalnie i nieustannie! Dzieci komunikują się jak najczęściej w języku obcym. Poza wyznaczonymi godzinami język angielski jest w użyciu cały czas. Nasi Wychowankowie codziennie mają żywy kontakt z językiem obcym w różnych sytuacjach życiowych, poprzez zabawę, śpiew, żywą komunikację. Nasza Kadra została świetnie przygotowana do uczenia języków obcych metoda naturalną.