Przedszkole
w Rudzie Śląskiej

ul. Kłodnicka 54a ​, 41-706 Ruda Śląska

Umów się na rozmowę

ul. Kłodnicka 54a ​, 41-706 Ruda Śląska

Jesteśmy dostępni od Pn-Pt
w godz. 6:30-17:00

Oceń nas w social mediach

Chcesz zobaczyć co ciekawego aktualnie dzieje się w naszym Przedszkolu? Polub nasz fanpage na Facebooku

Co oferujemy w naszej placówce

 • nowoczesna fizjoterapia​
 • terapie
 • codzienne zajęcia języka angielskiego​
 • zajęcia dodatkowe​
 • Filharmonia Przedszkolaka​
 • catering dietetyczny
 • legorobotyka​
 • zajęcia taneczne​
 • gimnastyka korekcyjna
 • dogoterapia
 • i wiele więcej…

Dlaczego nasze przedszkole​

Misją placówek EJBISI jest codzienna troska o wszechstronny rozwój każdego z naszych podopiecznych zarówno pełnosprawnych, jak i z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Dzieci uczestniczą w bogatym i bardzo urozmaiconym programie edukacyjnym obejmującym codzienne zajęcia języka angielskiego, zajęcia rozwijające uzdolnienia indywidualne, zajęcia ruchowo-sportowe, manualne, taneczne, a także specjalistyczne zajęcia terapeutyczne, tj.: korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, treningu zachowań społecznych oraz inne o charakterze terapeutycznym.

Na terenie naszej placówki dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego( KS) korzystają z różnorodnych terapii oraz wysokospecjalistycznych zajęć fizjoterapeutycznych z użyciem skutecznej ortezy Fixform. Realizujemy również program bezpłatnego wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWRD) zarówno dla naszych podopiecznych jak i dzieci dochodzących. Dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego(KS) uczęszczają do przedszkola bezpłatnie.

Rodzice naszych podopiecznych mogą liczyć na profesjonalne porady wspierające, konsultacje, warsztaty, zajęcia otwarte oraz bezpośredni instruktaż w trakcie różnego rodzaju zajęć specjalistycznych. Prowadzimy również co tygodniowe indywidualne spotkania psychologa z naszymi Rodzicami.

Nauczyciele, wychowawcy i specjaliści pracujący w placówkach EJBISI prowadzą na bieżąco obserwację pedagogiczną mającą na celu rozpoznanie u dzieci stopnia rozwoju kompetencji społecznych, rozwoju psychomotorycznego oraz w zakresie sprawności komunikacyjnych, w tym mowy werbalnej, a także innych istotnych parametrów rozwojowych.

Tylko u nas (wyłączność na terenie Polski) prowadzona jest rehabilitacja w nowoczesnej i bardzo efektywnej ortezie Fixform.

Zapraszamy serdecznie

Tylko u nas fizjoterapia i terapie w ortezie Fixform

Jesteśmy dostępni od Pn-Pt
w godz. 6:30-17:00

Cennik

 • Opłata miesięczna za pobyt w przedszkolu w godzinach 6:30-17:00 – 600,00 zł
 • Po godzinie 17.00 każda rozpoczęta godzina – 30 zł
 • Opłata rekrutacyjna – 300 zł za 1 dziecko, dwójka rodzeństwa – 200 zł za każde dziecko, trójka rodzeństwa – 150 zł za każde dziecko (opłata 1 raz w danym roku szkolnym).

Co nasi podopieczni i rodzice mówią o nas

Oceń nas w social mediach

Wspaniałe miejsce. Bardzo zaangażowana, twórcza kadra z dużym sercem. Panie potrafią przytulić i wytłumaczyć, gdy trzeba. Dzieci się nie nudzą. Świetna organizacja placówki, dobro i rozwój dziecka jest na pierwszym miejscu. Polecam!

Natalia

5/5

Polecam ♥️ Wspaniałe przedszkole, miłe zawsze uśmiechnięte i radosne Panie . Syn uwielbia chodzić do tego przedszkola.

Mirela

5/5

Polecam!

Szymon

5/5

Polecam z całego serca zarówno żłobek jak i przedszkole. Panie oddane, pełne pomysłów i zawsze uśmiechnięte. Bardzo nastawione na rozwój dzieciaczków.

Karolina

5/5

Ramowy rozkład dnia (3-4 latki)

Część I - poranna
Część II – główna
Część III – poobiednia

Ramowy rozkład dnia (5-6 latki)

Część I - poranna
Część II – główna
Część III – poobiednia

ul. Kłodnicka 54a ​, 41-706 Ruda Śląska

Pytania i Odpowiedzi Q&A

Ruda Śląska – 600 zł opłata miesięczna
Siemianowice Śląskie – 500 zł opłata miesięczna


Zajęcia terapeutyczne: terapia ruchowa (z Ortezą FIX FORM), terapia pedagogiczna, zajęcia z psychologiem, logopedą, terapia ręki, terapia tyflopedagogiczna, terapia surdopedagogiczna, sala doświadczania świata, gimnastyka korekcyjna, zajęcia z języka angielskiego (codziennie), zajęcia plastyczne, zajęcia taneczne, legorobotyka, dogoterapii i wiele innych.

W zależności od grupy: grupy specjalne 5 , grupy integracyjne – 16-20

Dwóch (wiodący i wspomagający), tam gdzie nie ma wspomagającego jest pomoc nauczyciela.

Tak, jeżeli warunki atmosferyczne pozwalają.

Organizowane są dni adaptacyjne. Właściwa adaptacja zaczyna się wraz z przyjściem do przedszkola. Indywidualne podejście do dziecka, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, organizowanie zabaw i zajęć dostosowanych do możliwości dziecka. Ścisła współpraca z rodzicami.

W zależności od grupy wiekowej i indywidualnych potrzeb dziecka.
Informacje przekazywane są w czasie dni adaptacyjnych lub w czasie zebrań.