Żłobek EJBISI to niepubliczna placówka funkcjonująca od października 2015 roku.

Żłobek EJBISI jest częścią Przedszkola EJBISI w Rudzie Śląskiej. Organizacyjne połącznie Żłobka EJBISI z Przedszkolem umożliwia najłagodniejsze przejście naszym najmłodszym podopiecznym z systemu opieki żłobkowej w nową dla nich strukturę wychowania przedszkolnego.

W naszym Żłobku EJBISI stworzyliśmy dzieciom doskonałe warunki zapewniające zarówno stymulację rozwoju jak i odpoczynek, zabawę, spędzanie czasu w sposób miły, przyjazny i twórczy.

Codzienne naszym najmłodszym podopiecznym oferujemy szereg ciekawych zajęć muzyczno-rytmicznych, ogólnorozwojowych, plastycznych, przyrodniczych i tematycznych. Chcemy, aby czas spędzany codziennie u nas  był czasem wyjątkowym dla maluchów a zarazem spokojnym dla ich Rodziców. Nasze nauczycielki i opiekunki są żłobkowymi „ciociami” co zgodnie z najnowszymi odkryciami psychologii wpływa pozytywnie na rozwój emocjonalny dzieci w tak wczesnym okresie dzieciństwa. Wiele czasu poświęcamy na bliski kontakt z naszymi maluchami i codzienne rzetelne relacjonowanie Rodzicom wydarzeń i aktywności ich maluchów w ciągu dnia. W każdym dziecku dostrzegamy małego człowieka z własnymi marzeniami, potrzebami, umiejętnościami, predyspozycjami, talentem i potrzebami rozwojowymi. Nasz plan dnia jest bardzo elastyczny – staramy się, aby w każdym dniu dzieci miały czas na zabawę, rozwój talentów, rozwój językowy, rozwój interakcji społecznych a także na odpoczynek i bliski kontakt z ciociami.

Nasz Żłobek EJBISI posiada 2 duże, przestronne, jasne i dobrze wyposażone sale zabaw. Przy sali znajduje się sypialnia z własną wentylacją. W przestronnej szatni nasze pociechy posiadają własne szafki na ubranka. W szatni jest także miejsce na pozostawienie wózka i siedzisk samochodowych.  Wszystkie zabawki i meble posiadają atesty bezpieczeństwa dopuszczające do użytku przez dzieci najmłodsze. W każdej grupie Żłobkowej znajduje się nie więcej niż 16 dzieci o zbliżonym wieku, co zapewnia Maluchom odpowiedni rodzaj zajęć, możliwość rozwoju społeczno – emocjonalnego i poznawczego. W każdej grupie na stałe znajdują się dwie wychowawczynie – „ciocie”, pomoc oraz okresowo pielęgniarka zapewniające wsparcie w każdej sytuacji w ciągu dnia.

Harmonogram zajęć w Żłobku EJBISI

Poniedziałek – zajęcia ruchowe „Gimnastyka dla maluszków”

Wtorek – zajęcia taneczno – muzyczne „Śpiewam i tańczę”

Środa – zajęcia plastyczne „Mały artysta”

Czwartek – zajęcia manipulacyjno-konstrukcyjne „Minikonstruktor”

Piątek- zajęcia tematyczne „Tropiciele przyrody”